Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Preed
    Recenzia pekna ale v zasade nesuhlasim s kritikou pribehu,Trevora a uz vonkoncom nie muciacej sceny,ano je to castokrat stokarsky humor ale mna jednak neuraza a ani od toho viac necakam,ale kazdy ma ine preferencie,paradoxne Trevor ma celkom milo prekvapil,Vasek Rybar hovoril v podcaste,ze je vyslovene ZLY ale na koniec sa ukazalo,ze je skor sialeny ako ZLY,ano je tam par scen kde to prehana(uplne prva s Johnym Clebitzom) ale opat paradoxne aj v spominanej muciacej scene dotycneho na koniec pusti aj ked mu bolo povedane,ze ho ma zabit lebo to tak proste chce,okrem toho prieci sa mi dnesne prilisne moralizovanie podobnych veci,ano vkus mame kazdy iny,ale aby som sa siel hanbit do kuta za to,ze nekritizujem rockstar a nerobi mi to problem zahrat podobnu scenu tak to nemienim.
  • Neexistuje univerzální zdravý rozum? Jasně, něčich hlava říká, že bodnout tomu blbečkovi. co se ti dívá na starou, šroubovák do oka zní jako sakra dobrej nápad, ale rozum zdravýho člověka řekne naprosto jasně, že je to HODNĚ špatnej nápad, ba co víc, ZDRAVÝHO A ROZUMNÝHO ČLOVĚKA TAKOVÁ MYŠLENKA ANI NENAPADNE. Takže subjektivně použijí oba zdravej rozum? Pokud je teda na jedinci, aby si takhle rozhodl, co je správný a co špatný, nechápu, na co potom máme ty zákony, když z mýho zdravýho rozumu je uplně ukradený, když zastavím na minutu před branou pro hasiče, přece za tu chvilku nebudou mít výjezd. Ale objektivní zdravý rozum většiny řekne, že co když budou?
    Ne, nechápeš mě správně.
    O tom, že chceš něco zakazovat jsem nic neříkal a popravdě je mi i docela ukradený, co bys zakazovat chtěl. Potom totiž vztahuješ ten tvůj, pro tebe významnej, názor na ostatní, kterým je ukradenej, ale potom by měl třeba pro ně důsledky. Protože se TOBĚ něco ve hře nelíbí. Aneb nelíbí se mi tvůj xicht, zabiju ti starou a oba rodiče, aby nic podobnýho nevznikalo. A když už budu při tom, zabiju i všechny, co mají tvoji fotku nebo fotku někoho podobnýho. Jo a rodiče těch podobných. A nakonec povolím narození jen dětem, který vypadají jinak než ty. Nejlíp jako já. Přehnaný, ale mám rád podobně přehnaný myšlení.
  • Inquisitor
    Ty děláš jako by šlo o to zahrát si tenis nebo golf. Jestli máš reálný život jako bys hrál GTA, tak to potom jo :)
  • Už se někomu povedlo převrátit auto na střechu? Nebo z toho udělali nemožný easteregg s prvky tajemna? *3*
  • janchor
    Devítku. Nefungujou především konkrétní scény, v celku se to do určitý míry ztratí. Jádro hry (a zábava, která z něj plyne) je famózní.
  • Díky za videorecenzi, teď vím, že když si tu hru nezahraju, tak o nic nepříjdu. Hnusně to vypadá, postavy jsou mi ukradané a takové blbosti jako hrát golf nebo tenis - wtf? To jsou lidi tak zdechlí si to zahrát v reálu? Působí to na mě jako hra pro lidi bez života, kteří chtějí mít aspoň na chvíli pocit, že žijí (ač pouze virtuálně)
  • škoda, že se recenzent nezameřil aspoň okrajově na grafickou stránku hry

    ta mi přijde podstatně vylepšená oproti SA (4ku neberu v potaz, protože tu neberu jako nástupce SA, nýbrž jako takovou vsuvku mezi těmito dvěma díly)
    nicméně na xbox360 nebo ps3 to vypadá poněkud "okousaně" .. žádné vyhlazování, nic moc textury... chápu že je to proto, že obě zmíněné konzole už jsou trochu starší takže jsou limitováni výkonem HW ale.. nextgen hru si představuju trochu jinak. viděl jsem to na velké 55" TV a prostě to bylo něco ošklivýho

    takže sem zvědavej na PS4, XboxOne, PC verzi

    ale jinak s herním obsahem souhlasím. povedená hra :)
  • tonnymontana
    hru jsem nehral takze nemuzu hodnotit jak moc je hra mimo a zda je to opravdu jen pokus o radoby cool efekt. preci jen jako filmovej nadsenec to znam i z filmu, nekterej film kde je psychopat proste sedne a jiny se jen pokousi o atmosferu. kazdopadne je skoda ze videorecenze nemaji sve vlastni hodnoceni. ta 10ka se na konec nehodila a docetl jsem se az v komentarich ze je to hodnoceni psane recenze.

    dotaz na autora videorecenze: zajimalo by me kolik by autor udelil hre podle recenze? tipnu si klidne cislo 8. volnost je krasna atd ale tech nekolik veci co "nefunfuji" jsou podle me docela vazne minus i na tak rozsahlou hru. hra se nemuze hajit tim ze je absolutne otevrena a tim obhajovat chyby.
  • Máš naprostou pravdu - i za mě to byl 3. pád. Moje chyba.
  • janchor
    Však to je naprosto v pořádku, s čím to jdeš hrát. Z pozice recenzenta se ale pochopitelně snažím rozebrat a hodnotit to, co mi hra předkládá - ne předjímat, že někomu stačí tohle nebo ono.

    A přesně jsi trefil, co vnímám na novým GTA jako problémový: kolizi různejch pojetí, který o sebe místy příšerně skřípou.
  • Inquisitor
    Poslední díl jsem nehrál, ale já jdu GTA hrát s tím, že to bude jednoduchá a hloupá zábava. Nic víc od toho nečekám. Na to mám jiný hry. Ale možná je to právě tim, že se snaží o něco víc a možná je to špatně, když pak do sebe budou narážet dvě různý pojetí hry.
  • nekromant33
    hele jako ať si klidně lidi prskají nad tím, že se neradi koukají na takovýhle věci natož že je vyvolávají, ale ať do toho v souladu s fikcí netahají morálku prosím
  • janchor
    Už od čtyřky se hra snaží o něco víc, než bejt jen bohapustou ptákovinou - a v mnoha ohledech jí to jde, pětce obzvlášť. Proto pak tolik skřípou momenty, kdy poleví.

    Argument s mozkem v šuplíku nemám rád, protože ho lze používat jako falešný alibi na sebevětší blbost. Jednoduchá zábava nemusí být automaticky hloupá.
  • h0p3
    Promiň, ale tu scénu má Lukáš ve videorecenzi, pokud jsi na ni koukal. :P
  • sry trochu blbnul ten tag se spoilerem
  • jak už jsem psal je pokrytecky se pozastavovat nd scenou mučení ve hre v ktere prejizdite lidi autem, strilite je atd. Dokonce to delal i janchor ve videorecenzi a naramne se u toho bavil (trevor s traktorem na plaži). navic pokud vim ale možna se pletu trevor toho chlapa v mučici scene nakonec pustil a byl živej a zdravej
    argumentovat že prejizdeni autem je anonymni a neosobni je asi takova logika jak kdyby nekdo ve valecne hre klidne z letadla pustil na mesto atomovku, ale mel by moralni problem zabit nekoho zblizka nožem (v te hre)
  • janchor
    Obávám se, že morálku i rovnoprávnost pohlaví hájím konstantně. Na to se člověk nemusí přepínat, k tomu si tak nějak životem dojde.
  • Inquisitor
    Jak se říká méně je někdy více. Zrovna u GTA propírat dementnost a lacinost některých scén mi přijde trošku mimo. Vždyť tahle hra byla vždycky laciným humorem prošpikovaná. U GTA se musí nechat mozek v šuplíku a užívat si hru.
  • 1) Neexistuje univerzální "zdravý rozum" a nemůže tak nic definovat. Ve skutečnosti jde o tvůj "zdravý rozum", který se snažíš objektivizovat odkazem na obecnou kategorii. 2) Jestli tě správně chápu, tak mezinárodní soudy teď budou zavaleny spory o mučení ve hrách, a proto nebudou trestat zločiny proti lidskosti v Africe. Zde tě můžu jako právník uklidnit; tyhle věci řeší úplně jiné typy soudů, které si absolutně nekonkurují. I kdyby se teď milion lidí pustilo do soudních sporů o obsah GTA, dobu a kvalitu soudního rozhodování o zločinech proti lidskosti to neovlivní _nijak_. 3) Pořád jsi nevysvětlil, proč bych tu kuchařku řešit neměl. Proč bych se na to prostě měl vykašlat, i když by to znamenalo jen otevřít pusu a ozvat se. 4) Nikde jsem nepsal, že bych tu hru kvůli mučení zakázal. Pro mě osobně je to už za hranou, ale co se týče zákazu, mám to tak na hraně. Z hlediska objektivního přezkumu bych to ještě povolil. V případě mučení dětí už bych ovšem byl zcela nekompromisní.
  • Chápu, že do recenze se promítne subjektivní pohled. Nicméně ta míra subjektivity by měla mít své meze, což se z mého pohledu v této videorecenzi nedodrželo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší