Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ve scene s mucenim si vybrat muzes -nastroj. Me to stacilo.
  • Lukáše rád poslouchám a co se týče her máme velmi podobné názory, bohužel se občas přepne do módu "moralista/feminista" a to pak obracím oči v sloup...
  • GTA je spis o velkosti nez o intenzite. GTA 5 by se mohlo stat hrou ktera bude tak uspesna, ze se bude hrat i za deset let. Jestli je to dobre nebo spatne je na delsi diskuzi.
  • Už je tomu pár let, co jsem ze školy, ale za nás komu/čemu byl 3. pád..
  • Od GTA, přes Toma a Jerryho k Schindlerovýmu seznamu...to bylo..nečekaný. Až si teď říkám, že když jsem přičichl ke všem z výše jmenovaným, budu asi poškozenej. *4*
    Jen mě tak napadlo, ta mučící scéna je spíš něco jako Hostel. Celý je to blbost a jak dojde k..vlastně je to celý blbost, nedá se to srovnat. I já, krutopřísný alfa samec cítím rozdíl mezi filmem a "účastí" ve hře. Ve filmu jen sleduju jak hlavní postava někam uteče a bude konec. Ve hře bych je postřílel a zneuctil jim mrtvoly. Věznitelům i mučeným.
  • janchor
    Proč předjímáš, že když někdo kritizuje nějakou drobnost, automaticky přehlíží cokoli většího?

    Spíš bych řekl, že když někdo konzistentně hájí nějaký hodnoty, bude je hájit jak v každodenních prkotinách, tak v hlubších tématech.
  • Ono to ani nemusí být vypracovaný charakter, např. v tom GTA mi je uplně jedno, co a koho buším, prostě to dělám v rámci hraní a nevadí mi to. Ale třeba v Mass Effect, kdy jsem měl možnost volby, jsem to nikdy neudělal protože jsem se vžil do postavy Sheparda. A při druhým hraní jsem už nekompromisně rozdával kulky všemu, co se na mě křivě podívalo. Vlastně podobně jsem i hrál Fallout. Pokud by mi ty rozhodnutí hra vnutila, už se do té postavy nevžiju a vlastně její konání beru jen jako součást scénáře, kde už jen hodnotím, zda-li je dobrej nebo špatnej.
    Ale jinak tě chápu a v rámci možností s tebou i souhlasím, jen mi příjde zbytečný tu scénu nějak zveličovat a podporovat její kontroverzi v tom, že se budu pohoršovat jak byla hrozný. (Což není tvůj případ:) ) Ono i pouštění blesků do šmejdů z Aldmerskýho spolku ve Skyrimu byla snad forma mučení..ne? Já doufám, chtěl jsem aby byla.
  • janchor
    Technická: Chraňbůh, abych přirovnával Schindlera ke GTA. Toliko jsem proti sobě stavěl dva zcela odlišný (a odlišně působíci) póly, jak zobrazovat násilí.
  • janchor
    Viz výše, jaký "odhodit celou hru"? GTA V je skvělý a tím spíš mi z něj trčí věci, který za skvělý nepovažuju.
  • Kdo to definuje? Zdravej rozum. A jo, máme řešit HLAVNĚ ty palčivý problémy, když bude mezinárodní soud rok řešit, že v GTA je někdo pohoršenej z mučení hromady pixelů, tak ten palčivej problém někde v africe (co v africe, ty problémy nejsou tak daleko, ty palčivý problémy budou mezitím v nočních městech bodat lidi pro prachy na dávku) mezitím bude vypalovat vesnice už s opravdovýma hroudama masa a kostí.
    Kuchařka nadávající při výdeji potravin ti možná otráví den, otráví ti týden, znechutí ti oběd, stejně jako protivnej úředník/policajt, třeba i trochu zhorší tvůj pohled na danou složku. Ale když sem tam děcko seřežou dva kluci, tak mu pokřiví klidně celej život.
    Můžeme teda klidně udělat cenzorskej dohled nad hrama, kterej před vydáním každé hry zhodnotí morální dopady na jedince s normálníma životníma podmínkama a kritickýma podmínkama, na který by to mohlo mít vliv, můžeme i udělat speciální dohled nad kuchařkama vydávající jídlo. Bezva, tolik úsilí, třeba dosáhenem i dílčích změn a nadávat u obědů budou už jen děti a škaredý hry budou jen z torrentů. Ale stejěn tu mezitím poroste počet drogově závislých každej rok, počet šikanovaných i obětí domácího násilí. Ale před tím raději lidi zavíraj oči a zviditelní se u mrtvýho psa v Call of Duty. Dokonce si myslím, že v tom je i ten rozdíl mezi moralistem a pseudomoralistem.
  • Pro všechny, kdo se snaží "vážně hloubat" nad touhle "chytlavou bžundou", alespoň stručný překlad z dementštiny do existujících jazyků:

    - "plitký" = zřejmě míněno plytký
    - "redheadský" = neexistující slovo (doslova něco jako "zrzek"), raziel zřejmě myslí "redneckský", patvar na redneck, buran
    - "hillboy" - zřejmě variace na "Hellboy", jinak neexistující slovo (doslova "kluk z kopců"), raziel zřejmě myslí "hillbilly" - buran.
    - "Mě" - míněno zřejmě razielem "mně" (6. pád, komu/čemu)
    - "defacto" - míněno zřejmě razielem "de facto", tj. fakticky.

    V podstatě mi nevadí, když mají lidé názory. Ale vadí mi, když jsou názory prezentovány arogantním, povýšeným způsobem.
  • To by se člověk možná divil co je v té naší "přirozenosti", ale to by bylo na úplně jinou debatu. Jistě, hry kde bych prznil děti bych se já ani nedotkl, zato někoho zmlátit ve hře je fain pokud je to anonymní panák, pokud by se ta hra snažila toho člověka vykreslit nějak líp, třeba adventura, kde by si po x hodinách musel zmlátit svojí ženu o kterej něco víš (prostě se do té hry vžiješ) tak bych měl problém. To je GTA já nemam problém vidět v karikaturizovaném násilí legraci, ale pak se objeví něco co už mi tak nadsazeně nereálně vtipné nepřijde, což je mučící scéna. A chápu prostě i lidi, kterym i "obyč" kreslené násilí přijde moc.
  • videorecenze vam nejak ujela.ma byt kratsi,jasny,strucny a osobni prednasky si nechte.jinak gta je urcite super ale jak me muze desitkova hra v prubehu hrani pustit k jiny hre?hraju ted state of decay ktery bych prirovnal stylem hrani k serialu walking dead a je to proste bomba a gta musi pockat az me to prestane bavit.gta je super ale dela se kolem toho zbytecny humbuk
  • Opakuju: Máme tedy řešit jenom ty "palčivé" problémy? A kdo je bude definovat? Ty? Nevím sice, komu vadí kuchařka nadávající při vaření, ale kuchařka nadávající při výdeji dětem by mě dost štvala.
  • Vtip je v tom, že to slovo s sebou dneska nese přesně ty negativní konotace, které se tam roubují tou předponou. Proto mě zajímá, co se tím přesně myslí.
  • Šlo by to, okorád by smysl tej hry musel být jinde, zabít x dětí jenom abych zachránil nějakýho trotla nebo posbíral diamanty? To bych hrát nemohl. V nových Falloutech sem klidně pro zabíjení dětí, ale ten svět by tě za to měl náležitě potrestat, protože by tě musel nesnášet každej. S tim GTA jasný ta scéna tam asi patří, ale nemůžu s ní souhlasit, nebo když přijde na přetřes o ní mlčet, jako by mi to nevadilo, vadí, ale nikomu kvůli tomu nebudu zakazovat to hrát.
  • :-D koukám, že přísloví "potrefená husa vždycky kejhá" pořád sedí jak pr*el na hrnec. Bez urážky :) Kdo si tu v recenzi zmíněnou přízemnost a idiotství vztahuje sám na sebe, tak asi někde ve svym mozečku nad svojí debilitou vážně hloubá :-D jinej to přejde jako fakt. Snad nepokládáte dialogy a herní scénář serie GTA jako kulturní dědictví pro příští generace. Je to plitký, trapný a redheadský.....prostě hra pro americký "hillyboye", kterejch je tam 70% populace.....ale je to zároveň chytlavá bžunda o tom žádná. Mě se po obsahový stránce recenze líbila - i to rozhořčení nad scénou s mučenim ( hra, která staví na obrovský svobodě vám nedovolí možnost volby v konkrétní situaci - až příliž jedoúčelové a průhledné )

    Hra je to na odreagování super, ale dal bych jí 9/10 - nepřinesla defacto nic, co bychom nehráli v různejch obměnách v předchozích dílech
  • Pokud se nepletu, tak ve Falloutu 2 jsi mohl děti zabíjet. Dostal jsi pak pověst zabijáka dětí, nebo tak něco. V Jagged Alliance 2 jsi taky mohl děti zabíjet.
  • Bude to hrozný stejně, společensky pořád mnohem horší než násilí. Ale příjde ti stejný ve hře někomu dát pěstí a vlítnout mu dom a vyplundrovat mu pětiletou dceru? Pochybuju, že nastane doba, kdy taková věc tabu nebude. Mlátit se je někde v naší lidské přirozenosti, mr*at děti ne.
  • nekromant33
    HINT: skrývá se to právě v tý předponě

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší