Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To, že jde Warhose hlavou tvrdě proti zdi ve smyslu jedné obtížnosti je opravdu nesmysl, pochybuji, že jim tato strategie přinese víc než frustrované hráče a nižší prodeje jinak dobré hry.

    Počkám si na opravný patch a první módy/cheaty/trainery/skripty, které snižují obtížnost, v současné podobě je hra sice hratelná, ale bugů je pořád víc, než mně vyhovuje. Zase je potřeba spoléhnout se na modderskou komunitu namísto vývojářů. Měli to celé udělat s licencí open source a pořádně podojit Bakalu na tom, co si nakradl stejně jako Babiš.
    • neni to vubec tak tezky jak se s toho dela...naopak je skvely pocit,kdyz se lepsis ty sam i jindrich ;)
    • No a já jsem zato právě moc rád, ze jdou takto proti zdi a doufam že pod tlakem nepolevi a budou si stát za svým. Protože ve výsledku, jak píše Gohan, dostanou hráče k tomu, ze hru skutecne hraje a tedy si hru i vice uzije a bude to pro nej větší zábava než kdyby si například mohl nastavit nižší obtížnost, ukládat bez sejvovice apod.
      • Už polevili, viz Vávrova reakce na Twitteru. Hardcore části budou zjednodušeny tak, aby si hru mohli zahrát i průměrní hráči.
        • Tak snad stihnu hru dohrát předtím, než ji sami rozbijou, tím že půjdou na ruku špatným hráčům.....
          • Směrodatné je jestli je špatný hráč platící hráč a jestli je podle vaší optiky špatných hráčů víc než dobrých hráčů.
            • Koukám že peníze až na prvním místě co?
        • Smutné...ničit takto vlastní hru a dobré rozhodnutí měnit za špatné je věčná škoda!
          • Jestli je to věčná škoda a špatné rozhodnutí bude záležet jen na tom, jestli díky zjednodušení prodají víc kusů nebo ne. Podle mě určitě ano, protože hra bude přístupná větší části trhu.
            • Bez ohledu na to, že by se mohlo jednat z pohledu obchodního o dobré rozhodnutí, tak z pohledu game designu se může jednat o rozhodnutí špatné, které z dlouhobějšího hlediska hře pouze uškodí.
            • Duši hry? *1* *1* *1* *1* *1* *1*
            • Tak s tím s Vámi musím souhlasit, že z pohledu obchodního je správné rozhodnutí to, které zvýší prodeje hry.
              To ovšem nic nemění na tom, že takové rozhodnutí může duši hry zničit.
    • Snížit obtížnost? Je mi na blití z těch komentářů. Jedna obtížnost je mnohem lepší než 6. KC má být těžký, za prvé proto, že Vávra dělá těžký hry (mafia) a proto, že fanoušci toto čekali a chtěli. Proto je ta hra tak dobrá. I přesto, že je rok 2018 neznamená, že nemůže vyjit hra s obtižností Gothic, Mafie (trojka je totální crap), starší NFS (dnes AI spomaluje aby jsi je dohnal) apod. Je mi zle, že po těžké hře, se chce aby byla lehčí. Přitom ta hra není těžká.
      • Hádat se čistě o obtížnost je nesmysl. Obtížnosti lze dosáhnout mnoha způsoby. Některé jsou dobré (férová obtížnost kdy se hru musíš naučit, musíš dávat pozor, ale když hraješ dobře tak vyhraješ - třeba Dark Souls, nebo nový Doom), ale lze udělat i špatně (bulletsponge protivníci, příliš náhodných čísel na pozadí nastavených v tvůj neprospěch, atd)
        Pokud by platilo, že vyšší obtížnost dělá lepší hru, tak by stačilo znásobit všem protivním health bar milionem a hráče nechat umírat na jeden zásah a byla by to nejlepší hra všech dob, ne? Ale sám uznáš, že to takhle nefunguje.
      • Mafia byla lehká (až na závod na okruhu) v porovnání se střelbou luku nebo páčením zámků v KCD.
        • ucho
          zavod na okruhu byl lehky. dobre, ne lehky, ze ho clovek dal napoprve, ale stacilo proste jet dobre a nedelat chyby. rozhodit cloveka mohl jen prujezd tou blbou zatackou u konce. v prumeru mi stacilo tak 5 opakovani zavodu. ale ano, pro pribehovou hru je to mozna zbytecna vyzva.
        • luk neni tak hroznej, jak získáš odhad tak po pár hodinách hraní trefuješ zajíce jak nic, kdyby jsi na to ale fakt byl dřevo, přes console command jde u luku zapnout crosshair
        • :D ale stačili dvě rany a byls kaput. Dnes do tebe vystřelí celý zasobník. Ale všechno je to o designu, jak hra vypadá a co hráči očekávají.
          • Úmrtnost je v pořádku o tom žádná, ale některé herní mechaniky jsou příliš náročné (soubojový systém, páčení zámků, střelba z luku).
      • Přesně!
        • Vůbec! Naprosto špatně.
    • První mód na okamžité uložení pozice už je taky venku:

      https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1
    • Dlaha
      Volba úrovně obtížnosti na začátku hry je většinou selháním designera. Hráč nemůže prakticky vědět, co se za jakou úrovní skrývá. Obtížnost se správně řeší různě složitými způsoby řešení úkolů ve hře a hráč si intuitivně zvolí pro sebe vyhovující cestu.
      Globálně každé nastavení chování hry je selhání tvůrce (pominu nastavení grafiky a zvuku samozřejmě).
      • Za sebe jsem velice rád, že zde žádná volba obtížnosti není. Kdybych hrál za lehkou obtížnost, po dohrání bych si nadával, že jsem si zkazil hru... při těžké bych taky prskal, že jsem neschopný...
      • Ještě se mi nestalo, že bych netušil, jak si mám obtížnost nastavit. Maximálně jsem šel v průběhu hraní o jedna nahoru / dolů, a to hraju všechno od simulátorů přes střílečky po strategie. Nemožnost volit obtížnost by mě jak v RTS, tak v střílečkách dost frustrovala (hry by byly příliš jednoduché), v RPG si často zvyšuji obtížnost přes mody.
        • Taronyu
          Pri stratégiách má obtiažnosť určite význam, keďže väčšinou mení chovanie AI. Posiela viac jednotiek, v inom zložení, takže hráč musí pružnejšie a rýchlejšie reagovať. Ale tu som rád, že ju tam nedali. Ono dosť záleží na tom, čo by ta obtiažnosť menila.
      • Jj. Je to tak. Volba obtížnosti na začátku je prostě alibistickej nesmysl. Stejně to nic neznamná. Jsou hry, kde dáš easy a pořád je to pořádná výzva. Jsou hry kde dáš insane (nebo jak se jmenovala řeba nejvyšší obtížnost v ME1) a je to tak primitivně snadné, že jsi defakto nesmrtelný. Jedna dobře zpracovaná obtížnost je vždy lepší. (zkuste si představit že by Bloodborne měl volbu obtížnosti :-D) A zrovna v open world RPG, kde vlastně obtížnost můžeš hodně ovlivnit tím, že se někde naleveluješ se to dá udělat docela jednoduše.
        • No jak pro koho, mě třeba zajímají na KCD hlavně cutscény a rychlý průchod tím mezi nimi, hraním jsem už strávil dost času.
          • No jo. Mě zase zajímají závody aut a hrozně mě štve, že je jich tam málo :-D (asi stejný argumetn jako ten tvůj)
            Tak si pusť Life is Strange, něco od Telltale, Heavy Rain, Beyond, Until Dawn, nebo i ten Witcher 3 hratelnosti moc nepobral a je víc zaměřen na storytelling (nemyšleno nějak zle). Nebo si pusť nějaký hezký film. Úplně v nejhorším si počkej na sestřih cutscén na youtube.
          • A nebylo by lepší hrát tedy interaktivní adventuru než RPG ?
      • Přesně tak. Zapl jsem dirt 2/3 a vyskočilo na mě asi 12 obtížností. Ja myslel, že si zajezdím, místo toho jsem nastavoval. Navíc jak hráč začne prohravat, tak jen sníží obtížnost. U COD to třeba chápu nebo u strategií, ale rpg opravdu ne.
        V dobře udělané hře, když na to hráč nemá, tak se zlepší a to je podstata rpg, zlepšovat se, žádný snížení obtižností.
    • Ledy povolily, ukládání hry i páčení zámků bude zjednodušeno:

      Daniel Vávra @ Twitter 15/2/2018

      So we heard you. Lockpicking is too easy.. I mean hard and we should do something with save and quit. And "couple" other things. We will do something with it.
  • Jak mám ku*a páčit? To se vždy zlomí než najdu ten zlatý bod. A najít to je o náhodě a ne o dovednosti....
    • Na tvojom mieste by som sa čím skôr naučil ten správny bod nájsť *1* zíde sa ti to v živote *2*
    • nightborne
      Nejdřív najdi bod, pak otáčej, ne naopak.
      • Bod najdu lehce. Začnu otáčet a pak ten bod zmizí a než najdu ten bod znova, tak to napíše, že jsem to pokazil. A to mám tak 2 sekundy najít bod během otáčení a protože je vždy jinde tak, to mohu šmrdlat myší náhodně bez nějaké dovednosti. Zřejmě.

        To jsem si navíc musel stáhnout mód na uložení, protože ta hra nemá uložení po vypnutí a navíc mě to padá. Tedy jsem musel začínat vždy o znova.
        No ale zpátky k páčení. Co tedy dělám blbě? Děkuji
        • nightborne
          Musíš jednou rukou otáčet a druhou rukou (na myši nebo páčce, podle toho, kde hraješ) ten bod "sledovat", otáčí se zároveň se zámkem, nikoliv náhodně =).

          Samozřejmě pokud páčíš složitej zámek a nemáš ještě vyskilleno, jde to hodně špatně a polámeš paklíče.
          • Problém je, že trvá chvilku než se to pokazí a myší to při té citlivosti blbě držím. To je prostě tutoriál na prd. Rovnou mě to hodí do úkolu, tam dle toho jak to má být, to pokazím a hotovo. Naštěstí, si to mohu díky modifikaci nahrát a zkoušet to, než to člověk pochopí a možná dostane do ruky...
            • Domrvený to je, navíc ten panák na kterým jsem to měl učit se po chvíli naštval a začal křičet, že ho okrádám a volal stráže, takže jsem musel nahrát asi hodinu neuloženej postup :)
            • kradení není domrvené ty joudo, tys jenom nepochopil, jak se to má dělat
            • Je to domrvené, ještě horší je kradení, to jsem nepochopil už vůbec proč je indikátor zelený a pak červený a pak po pár sekundách to řve, že jsi selhal :)
            • nightborne
              Přijde mi, že možná vážně zkoušíš zámek, na kterej Jindra ještě nemá skill - to to pak totiž hodně cuká, ten bod je malej a *má* bejt téměř nemožný to udělat =).
  • Myslim ze Vavra na CT tvrdil, ze uspesna hra proda nad 100k kopii.
    Hodne uspesna nad 300k a ultra uspesna nad milion.

    KC ma ted 300k (momentalne asi 70k denne) a nevypada to ze zastavuje :-)
    Jednoduchou matematikou to znamena 15M eur trzby (zatim).

    https://steamspy.com/app/379430
    • KCD má už dávno přes 500 000. Mlel tam něco, že úspěšná hra je 1-3 miliony a supr úspěšná ja 20 - 30 milionů.
    • ucho
      a to je steam. lze předpokládat, že konzole budou mít podobné číslo, takže teoreticky to můžeš vynásobit dvakrát.
      a jestli v dohledné době vydají i ten making of a bude zajímavej, jako že by být mohl, ke koupi to může přesvědčit další lidi.
      • Akorat je treba myslet na to, ze jde jenom o trzby. Z toho si bere nemaly procenta steam (kolik to je, 30% ?). Z toho jim sebere cca 50% stat na dannich, potom musej zaplatit vejplaty lidem (kreativci na tyhle urovni berou od 50 cistyho vejs + 100% na dannich a pojisteni, takze superhruba mzda kolem 100-200k za hlavu mesicne). Potom splaceni Investice Bakalovi.... Ve finale z toho takovej extrem nezbude, ale budou mit porad hotovou code base a na ty budou stavet DLCs a mozna i dalsi hry..
        • ucho
          nechci kecat, ale jestli jsem to poslouchal dobře, kolem toho 1 miliónu bude zaplacenej vývoj. možná stačí i 600-700k.
          • já myslím, že na čt vávra říkal, že hra už se jim prakticky zaplatila. a to bylo v době, kdy bylo prodáno 300t kusů
  • Assasins .. https://bonusweb.idnes.cz/foto.aspx?r=bw-novinky&c=A180214_135428_bw-novinky_oz&foto=OZ715942_51aco_dt_threshingandwinnowing_int_e.jpg
    graficky úplně jiná liga!!
    Už jen jak perfektně se chová oblečení: https://bonusweb.idnes.cz/foto.aspx?r=bw-novinky&c=A180214_135428_bw-novinky_oz&foto=OZ71593c_19aco_dt_crowdlife_weaving_int_engli.jpg

    https://static.gamespot.com/uploads/original/1579/15792183/3307323-aco21.png
    • Uvědomuješ si, kolik peněz má Ubisoft, miiardová firma známá po celým světě a kolik má Warhorse, studio který vydalo svojí první hru? A stejně je KCD mnohem propracovanější a lepší než ACO, ve kterým je každej side quest jak přes kopírák, nezajímavý postavy, generický prostředí a aktivity, souboje na zblití a i když někdo může říct, že je to něco novýho, že je to úplně jiný než všechny ostatní hry od Ubisoftu, tak je to v jádru ta samá Ubi sračka, kterou jsme hráli už stokrát, stejně jako bude FarCry 5, který se stejně bude prodávat mohem víc, než originální a amosférická hra, jako je KCD.
  • Musím se podělit o kuriozitu. Jak každý nadává na boj s Prckem, tak já jsem měl neuvěřitelné štěstí, že se mě na první pokus ani nedotkl. Šerm mám asi na osmé úrovni. Začal jsem do něj zprudka bodat a mydlit ho a po jednom bodu na hlavu zafungoval perk louskáček, Prcek leží na zemi v bezvědomí a už jsem ho jen dorazil. :D Počítám, že podobně se může zadařit i s omračovacím kombem :)
    • Mart9
      Moje omračovací kombo bylo, že než ke mně doběhl, tak jsem ho trefil šípem do kebule a bylo hotovo *15*
    • Jack1947
      Nojo, měl si štěstí. Přesně nakonec si stačí vyskillovat boj a nějaká pomyslná výzva padá už od začátku hry.
      • proto jsi neskilloval, aby sis mohl pofnukat na tiscali, ze hra je nevyvazena a brutalne tezka... chapu
        • Jack1947
          Už jsem se za tu chybu omluvil ale ne, myslel jsem to takhle že prostě to je jako každé jiné rpg naskillovat se a pak už vlaastně ani nemusíš hrát :D
          • obzvlast v tejto hre, okrem pichania mecom tam moc nieje co robit, komba funguju ako loteria, nekde udelali soudruzi chybu, vymysleli to dobre akurat ze to nefunguje
  • Hra samotná není vůbec špatná, ale ten soubojový systém, ten je jednoznačně tím nejhorším, co jsem kdy ve hře viděl. Hovořím teď o souboji na meče. Při utkání jeden na jednoho je to příjemná paráda, ale jak dojde na hromadnou bitvu, stává se to celé nehratelné - postavy se zasekávají jedna o druhou, hloupý autolock neustále zamyká kameru na nějakého nepřítele, i když se mi to v tu chvíli třeba vůbec nehodí, a mnoho dalších chyb, které zážitek z hraní velmi kazí. Říkal jsem už, jak mizerně je zpracovaná jízda na koni? Za mě ve výsledku odpad *13* ,
    • Co je špatnýho na jízdě na koni? Mě přijde lepší jak třeba v Oblivionu nebo Skyrimu. Tady dokonce ten kůň fakt sprintuje.
      • Sprintuje, to ano, ale k čemu to, když se ten moula zasekává o každou terénní nerovnost? Někdy začátkem hry na mě vyskočila hláška o tom, že kůň není hlupák a umí se sám držet cesty, že není třeba zatáčet. To, bohužel, není pravda - když mu jasně neříkám, kudy a kam, klidně skočí ze skály nebo v plné rychlosti narazí do zdi, pud sebezáchovy u něj tedy ani v nejmenším nefunguje.
        • Asi by to chtelo cist co ti ve hre pisou poradne. Protoze ty kdyz drzis tlacitko pro beh na ceste tak se automaticky drzi cesty na autopilota podobne jako ve witcherovi, jestli jsi to ovsem pochopil tak ze to muzes namirit ze skaly a kun ti rekne “stuj de*ile” nebo pobezi rychlosti svetla hlavou proti hradu a kun ho sam obehne tak mas asi tak stejnou inteligenci jako tebou popisovany kun ve hre :)
        • nightborne
          Pravda to je, ale neni to tam vysvětlený úplně šťastně. Rozběhni se po cestě a drž JENOM shift. Žádnou šipku dopředu, jen a pouze shift - a kůň se bude držet cesty.

          Neplatí to nicméně pro trysk, v trysku musíš řídit sám ;).
        • 2sukovf: To je ta AI co ji 5 let vyvijeli a pak hodili do kanalu.
      • Asi toho kone ukradl a proto ho uz nekolikrat schodil a jeste navic utekl :-)
    • Me teda prijde ten souboj kapitolou samou pro sebe a jsem z toho nadsenej, ale chapu ze jsou i lidi, ktery bavi bezmyslenkovite hopsat a hrat olympiadu na tlacitku *4*
      • Jak jsem řekl, souboj jednoho na jednoho se mi zdá perfektní, pokud je ale kolem spousta nepřátel i přátel a všichni se o sebe vzájemně zasekávají, je to v tu ránu nehratelné.
  • Už mám za sebou několik hodin hraní. Atmosféra a propracovanost hry je bezkonkurenční co se týče uživatelského požitků. Na hře je však nezkutečně vytáčí jednotlivé questy, které z důvodu nedokončení vývojářů nejdou projít. Questy, jako jako Nahoře je však nezkutečně vytáčí jednotlivé questy, které z důvodu nedokončení vývojářů nejdou projít. Nevím jestli to je jen na PS4, kde hru hraju. Ale mě doporučení vývojářům je to aby si hru vyzkoušeli zahrát a opravily hrubky, které hráče této hry mohou odradit.
    • KCD je šíleně náročná na paměť i CPU, na konzolích to nemůže pořádně jet, navíc když je to jen port.
      Proto někdo hlásí šílené potíže a jiný je ok. V pohodě jsou povětšinou PCčkaři, pokud mají silné CPU a alespoň 10GB RAM. Grafika zas tak důležitá není.
      To, že se konzolisti trápí dokládá i tato diskuse na steamu: http://steamcommunity.com/games/379430/announcements/detail/2484169392203906341
      102 stránek trápení
      • Tilwaen
        Po rozluštění Radkova příspěvku si myslím, že nemluví o technické náročnosti, ale chybách, které zkrátka znemožňují dané questy dokončit.
        • Tak stává se např., a to je technický problém, že máte odnést postavu někam, ale ta postava neleží v posteli nýbrž ve zdi. Tzn., že musíte najít způsob jak jí nabrat jinde než z místnosti. Takových chyb je mnoho. Zatím šly všechny vyřešit, někdy jen pomocí save a load mise, protože se pak načtou objekty znovu a k chybě nemusí dojít. Na logický problém v questu jsem ještě nenarazil.
          Stává se, že NPCčka prostě ztuhnou a přestanou dělat nějakou činnost. Load hry pomůže. Osobně používám MOD na sejvy, protože jinak bych musel ve hře neustále opakovat hodiny stejných činností kvůli technickým chybám hry a nakonec bych hru vzteky smazal.
          Ale je pravda, nevím co řeší konkrétně.
          • Tilwaen
            Nejde jen o "ztuhlá" NPC. Jak píše kolega n výše, některé questy se zaseknou tak, že nejdou odevzdat, jiné se seknou při dialogu bez možnosti daný dialog opustit, někomu bez zjevné příčiny vyletí NPC několik metrů do vzduchu a pádem umře a největším nešťastníkům se rozbijí uložené pozice tak, že nejdou znovu vůbec načíst.

            Logické problémy v questech potkávám také celkem často - nejmarkantnější je asi když předstoupíš v plné plátové zbroji před kapitána Bernarda, on tě osloví ve smyslu "jsem poctěn, že rytíř jako ty se obrací zrovna na mě", a pak tě v questovém dialogu sjede na první dobrou, že co asi tak mohl od takového nuzáka, jako jsem já, očekávat. Obecně se mi podobné situace stávají, pokud hra nepočítá s pořadím, ve kterém plním některé questy a/nebo získávám vybavení. (Pozn. Naopak některé questy krásně reflektují to, že hráč zjevně přišel v lepším vybavení, než by bylo obvyklé - např. hon s panem Ptáčkem. V takových situacích, kdy to funguje, je to skvělé.)

            "Osobně používám MOD na sejvy, protože jinak bych musel ve hře neustále opakovat hodiny stejných činností kvůli technickým chybám hry a nakonec bych hru vzteky smazal."

            Tohle je asi nejvíc vypovídající komentář o technickém stavu hry. Můžeš hrát pět hodin úplně bez chyby, ale pak se něco pokazí, ty zjistíš, že hodinu nemáš uloženo, protože ses zatoulal v krásném lese, a je hotovo.
            • jamar28
              Jo Bernard je dobře schizofrenní. Mě rozhovor se slavíky taky zamrzl, ale včera jsem narazil na úplnou novinku - dialog, který se točí v kruhu a i když není zamrzlý, nelze ho opustit a musí se vypnout celá hra.
        • mne se sekly jen dva, slavici nesli odevzdat (po obdrzeni odmeny zustal dialogovej mod, ale bez moznosti opusteni) a pak ty dva povedeny kamaradi chteli oloupit kameniky, kde jsem je nejdriv nabonzoval a pak jsem jim navrhnul, ze v tom vykoupem hospodskyho a to jsem evidentne nemel delat v tomhle poradi, pak se netriggnul ten prepad

          hlavne doufam, ze to radek nehraje po konzolacku, 'vlozit disk a hrat', ale ze si stahnul patche
          • Taky mi nejde odevzdat quest se slavíkama - po tom co je odevzdám hra zůstane viset v dialogu který nejde nijak ukončit, jediněn Alt+F4 a nahrát poslední uloženou pozici... Štve mě to protože klece se slavíkama váží 6 kg a nedá se jich nijak zbavit, takže mi to snižuje nosnost...

            Další buglý quest je s vymícením ducha u báby doma - quest progress požaduje ať natrhám kytky na hrobě mrtvého, což jsem udělal, ale už nechce ať natrhám mák (ten je jen zmíněný v quest logu). Bez máku mě to pustí až k vykuřování ducha, které ale bez něj nejde provést a nedá se z mísnosti už nijak dostat ven -vždycky to napíše že musím dokončit rituál a vrátí mě to dovnitř, takže jedině load půl hodiny staré pozice...
            • ten quest z vykurovanim atd. jsem dohral... byl teda jeden z nejdelsich, takze uz si nepamatuju prubeh
    • Hraješ na zákládní verzi PS4 nebo PRO?Zajímala by mě plynulost hry na obyčejné PS4 po posledním patchi
      • Na normální PS4 je to plynulé. Ale zabugované (hlavně ti to klidně přestane ukládat, což je dost blbé). Ale ta plynulost je vykoupená hodně častým doskakováním objektů a příšernou kvalitou některých textur. Ve městech si někdy připadáš, jak když by jsi hrál na PS2 (celé zdi nebo střechy jsou často jednobarevné plochy)
        • ucho
          to neni vykoupeni za plynulost, to je proste bug. neni duvod tam mit tak hnusne textury, to vykon prakticky neovlivni.
      • Ps4 pro je nehratelná. Už jsem se tu rozčiloval. Je to zabugovaný jako prase.
  • Někdo tu psal, že Assasins mají jiný rozpočet ... a to kupce zajímá? Kupce zajímá cena hry a ta je stejná.
    • ucho
      tak už to bývá. oni i ty Babovřesky v kině stály stejně jako jiné filmy. a úspěch u nás měly taky veliký.
    • Origins
      http://foto.games.tiscali.cz/assassin-s-creed-origins-17838/844957
      http://foto.games.tiscali.cz/assassin-s-creed-origins-17838/897224
      http://foto.games.tiscali.cz/assassin-s-creed-origins-17838
      a nyní Kingdome Come
      http://foto.games.tiscali.cz/kingdom-come-deliverance-15478/905746
      http://foto.games.tiscali.cz/kingdom-come-deliverance-15478/905841
      https://games.tiscali.cz/kingdom-come-deliverance-15478/galerie
      Nikdo rozdíl nevidí, že ??
      • Dobrý, líbí se ti ACO, ale nemusíš nám to tady ukazovat desetkrát, všichni ví, že ACO vypadá líp než KCD, ale jestli hodnotíš hry podle grafiky, tak ti asi nemá cenu vysvětlovat, která z těchto her je kvalitní a která je jen generická blbost, kterých si můžeš zahrát stovky.
      • schali
        Origins je určitě lepší po všech stránkách, ale RPG to v pravdě není. Navíc jak již bylo zmíněno, je to již několikátá hra v pořadí, mega rozpočet, nejde to srovnávat.
      • hura,Ubi sa podarilo urobit relativne dobre vyzerajucu hru na 4tykrat ? *1*

        podme spominat na AC Unity
    • asasin nema ani pulku hernich mechanik, takze ty tvoje ubrecenecky vylevy si nech na doma pro maminku
      • A KC zase nemá mechaniky jako AC, jako pohodové ovládaní koně, skoro žádné loadingy při otvíraní dveří a začátkem a koncem rozhovorů, hlavní hrdina nevypadá jako hajlzpapír který nejde v záchodě spláchnout na po prví, a technickém stavu ani nemluvím to i Unity byl oproti KC dokonalá hra,,
        • homeles8
          nechápu vaše Loadingy, já ta nic takovýho nemám. Při otvíraní dveří to myslíte ten moment, kdy Jindra natahuje ruku na kliku, aby otevřel? To není Loading a mě se to líbí. A to černý přebliknutí při rozhovorech je stejný jak v Mafii, však je to ani ne půl sekundy, ani by mě nenapadlo tomu říkat loading
          • Konzole?
          • neni to pokazdy, ale nekdy to trva par sekund, u tech rozhovoru pred a po

            i klima ve fc rikal, ze to proste jinak nejde, musi vytrhnout to npc z denni rutiny, prepnout na kecaci mod, a pak zase zpatky

            taky mi to nekdy jen blikne, ale bohuzel ne vzdy
            • ucho
              ten rozhovor si musím poslechnout, ale tvrzení "jinak to nejde" obecně moc nevěřím. vždy to jde jinak a efektivněji.
        • v kc jezdim na koni za pomoci jednoho tlacitka, muze to bejt jeste jednodussi?

          asasinu bylo uz 10, takze ve hre bez mechanik bych ocekaval, ze to nebude problem vyladit, a stejne je ubisoft vydava casto v polorozpadlym stavu

          ja jsem v zasade skeptik, a presto me kc prijemne prekvapil
  • Tak já si radši počkám rok, možná i dva *3*
    • Tak čekej Němčíku *4*
  • Dvě fakta:
    1) Malé indie studio dokáže na PS4 HW a na Cryenginu vytvořit takovéto prostředí se stabilním frameratem: https://wccftech.com/check-power-cryengine-ps4-everybodys-rapture-screenshots/

    2) České studio dokáže z mnohem výkonějšího HW (PS4Pro) a na stejném cryenginu vytvořit takovéto prostředí s nestabilním frameratem: https://www.sector.sk/files/novinky///prve-porovnanie-grafiky-v-king-146564-1473962.jpg
    (jak jsem se již přesvědčil na vlastní kůži - tyto textury nejsou výjimkou. Jsou paradoxně na těch největších a nejviditelnějších objektech jako zdi domů a šikmých střech. A v této kvalitě zůstanou i když přijdete úplně blízko a počkáte. Screenshot není típnut těsně před tím, než by za vteřinu doskočil plný detail. Toto je plný detail.)

    Každý ať si přebere schopnosti Warhose sám...
    • To Rapture je hnusný jak řiť. A jinak teda co se týče konzolí tak tohle tam je standard :)
    • Ty srovnáváš grafiku zblízka se vzdáleným nevykresleným objektem (LOD). Navíc ten "rozmazanej" obrázek hradu je uměle "přiblížen". Kdybys takhle zazoomoval na jakoukoliv texturu ve většině her, tak se Ti rozmaže vždy úplně stejně. A ten hrad v KCD je o hodně, hodně dál než ty domečky v Everybodys Gone to the Rapture. Tohle nemá žádnou výpovědní hodnotu.

      Když už chceš srovnávat, dej vedle sebe dva stejně vzdálený objekty v LODu a potom je oba zazoomuj... vlastně to dělat ani nemusíš, bude to obojí rozmazaný. Teda pokud nejedeš těžce zmodovanej Skyrim s 8K texturama. Gratuluju, právě jsi objevil Ameriku.
      • ucho
        jako jo, srovnání těch dvou her není fér, ale KCD by rozhodně mohlo vypadat lépe, prostor ke zlepšení tam prostě je.
        vezmi si tuhle palisádu na úvodní obrazovce (PS4 Pro): https://image.ibb.co/btFuQn/Kingdom_Come_Deliverance_20180213210419.jpg
        jaké má rozlišení? 2x2 pixely? 3x3? je to prakticky jedna barva. myslíš, že by se něco změnilo, kdyby ta textura měla rozlišení trochu větší?
        ano, hra musí počítat na pozadí dost věcí, ale PS4 má i tak dost výkonu na to, aby tuhle scénu zvládla vyrenderovat mnohem lépe, s lepšími texturami.
        je zjevné, že se spěchalo i s optimalizacemi, Warhorse se vydali jednodušší cestou. ty textury jsou prostě tragický.
        • Aaa opět tvoje palisáda. Ale abych tě uklidnil, Na PC vypadá úplně stejně dokud nezvedneš dohledy. Možná jen nastavená příliš jednoduchá textura/model na palisádě při nejnižším LODu a zrovna na tak velkém objektu.
          • ucho
            tak nač chodit dál, když je to krásně vidět na té úvodní obrazovce. a že to vypadá na PC úplně stejně, dokud nezvednu dohled, mě vůbec neuklidňuješ ;)
            tohle je prostě špatně.
        • Tohle asi opraví. Ale jinak s Cryenginem zrovna díru do světa neudělali, všechny tyhle velký open world hry mají enginy vlastní.
          • ucho
            tak kdyby museli dělat vlastní engine, dělají na tom ještě teď. já spíš čekal, že budou postupně aktualizovat i cryengine (myslel jsem, že je to automatická výhoda licencování enginu), ne že vše budou stavět na té verzi, co si licencují.
            • Po takových zásazích to asi není možný. A jestli by to trvalo déle to je otázka, víceméně na všechno mají vlastní systémy, které pravděpodobně běží mimo Cryengine (boj, ten jejich ne/slavný AI behaviorální strom, dynamická hudba, nejspíše i celá herní logika a objekty) atd. Takže to slouží jen pro render, kterej jsou schopný napsat 1-3 lidi. Stejně museli kvůli těm animacím a dalším věcem všechno překopat a pak to ještě dopadlo tak jak to dopadlo. Oboje řešení mají své výhody, ale v těch velkých nebo náročných hrách se používají enginy vlastní.

              Cryengine nebo něco takovýho potřebovali hlavně, aby z toho udělali ukázkovou verzi se kterou obcházeli herní vydavatele.

              Taky je dobrý, že Crytek nejspíše zkrachuje a utekli odtamtud všichni schopní lidé, páč jim nikdo nedával výplaty. Takže i do budoucna je jasný, že tohle byla slepá cesta.
        • Ano, to je zase rozmáznutej LOD s velmi nízkým rozlišením. Tohle je obrázek z konzole - verze 1.1, což pro mě není aktuální, protože konzole čekají na schválení verze 1.2, která už jede na PC. Takže snad to tato verze, případně ta další za 14 dní, zlepší. Neříkám, že je to kdo ví jaký, ale máš tu otevřenej svět bez loadingů (dialogy jsou něco jinýho), kde každá postava nemá předem stanovený skripty, ale "nasává" chování podle potřeb a svýho okolí nebo počasí. Prostě je to daň za živoucí svět.

          Ty vzdálený objekty půjdou určitě vylepšit, to není nic těžkýho. Vezmou texturu a dají jí lepší bitmapy, zkrátka o jeden stupeň vyšší "level". Ale budou to nejspíš muset ubrat, případně optimalizovat zase jinde. Já jim držím palce :-)
          • Konzolové patche 1.1 a +1.2 jsou totožené (jen pro jiné teriotirum). Verze 1.3 vyšla tři a vypadá to s ní stejně. Tahle hrozné textury tam nejsou kvůli LOD (jako vzdálené). Ale jsou často (jako fakt často skoro u každého domu) i když stojí s nosem přimo u nich.
          • ucho
            https://forum.kingdomcomerpg.com/t/patch-1-03-problems-on-ps4-pro/40318
            no vypadá to, že grafika je s patchem 1.03 horší :)
            ať žije látání chyb ve spěchu.
            jinak ten patch prý ani neopraví problém s R2 tlačítkem...
            • Rad by som si zahrfal ale kvoli nefunkcnemu R2 tlacitku to nejde. Co to kurvafix. ma byt ?! Hra ma zaujimavu atmosferu, ktoru vsak zrazaju technicke a graficke chyby. Vydat hru, kde nejde ovladaci prvok tak za to by som Vavru prefackal, nech sa da vypchat s takym polotovarom za cenu plnej, odladenej hry.
              Hlavne po tycvh velkohubych reciach, ze .
            • No fuj teda :(
            • A doprčic... no jo, ti musí mít hodně zpocený prdele, když s novým patchem ještě víc downgradují grafiku *1*

              Za 14 dní má být další patch, tak snad to opraví. Teď je toho na ně prostě moc.

              S aktualizováním Cryenginu někde Vávra říkal, že dřív vždycky vzali co se jim hodilo, ale museli tomu zase přizpůsobit svoji práci, kterou mezitím udělali, takže to je dvousečná zbraň a zdržovalo je to. Aktualizace ale k dispozici mají a do budoucna co se jim bude hodit, tak předpokládám zapracují do svýho buildu *4*
          • ucho
            no ty loadingy u dialogů bych neomlouval. to považuju taky za fail. jo, věřím, že je to pro ně oříšek, ale nevěřím, že to nejde vyřešit tak, aby to nerušilo a abys to prakticky nepostřehl. tohle prostě zoptimalizovat jde.
            1.03 už se mi na PS4 stahuje, 13GB. ale moc nevěřím, že to opraví zrovna tohle. jsou tam dá se říct závažnější problémy než tyhle vizuální. mně by v podstatě stačilo vědět, že to budou řešit. trochu se bojím, že zrovna tyhle rozmazaný a hnusný textury v dálce řešit nebudou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit