Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
142 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Text písně "Nur Zu Besuch", skvělá už nezaměnitelná intonace němčiny u Campina, jsem na tom uplně stejně co on, cítím se jinými slovy uplně stejně stejně jako on, natolik sám osaměle sám se sebou i pak v přítomnosti druhých lidí, znám ten osobně silný pocit velkého žalu a stesku kdy procházím opuštěnými tichými ulicemi bez druhých lidí, které ovšem opuštěné lidmi už vubec nejsou, ale sám to někdy stejně tak častěji vnímám a intenzivně hluboce depresivně prožívám, nakolik je takový pocit upřímný a nepříjemný i nesnesitelný pro každého z nás.. žal ze ztráty druhých lidí a krásná upřímná slova o naději, o dialogu s druhým, který už tu pro nás není, i vnítřní dialog se sebou, který samozřejmě vyeskaluje do rozhodujícího konfliktu se sebou samím nejen v klipu k této písni, ale celkově... je vynikající klip právě k této písni, ale pro mě vubec vizuálně už tím nejlepším videoklipem je k písni "Altes Fieber" a "Kamikaze", "Kamikaze" je velice krásná písen, klip právě k této písni myslím už řekne o textu této písně právě uplně vše to podstatné, to nejduležitější o čem text právě této písně už naopak je.. (Lubo asi to tu po mě čteš, je to věnováno i právě tobě..) MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    Co mě osobně vždy intenzivně rozpláče je právě samotný hluboce upřímný text nejlepší písně Die Toten Hosen "Was Zahlt" z toho už pro mě vubec nejlepšího alba "Auswartsspiel" (2002) o své oddanosti, věrnosti a své obětavosti pro druhého (partnera) až do své vlastní smrti a druhý nejlepší (stejně vyjímečný) text písně Die Toten Hosen, který mě stejně tak opět vždy svou hlubokou upřímností a pravdivostí rozpláče je právě "Deutsch In Willkomen" z také druhého už po "Auswartsspiel" (opět) nejlepšího alba "Kauf Mich!" (1993) o našem zlu a naši nenávisti už z našeho osobního pokrytectví, právě z našich osobních předsudku, které nám brání v komunikaci s druhými lidmi, to je velký problém, který přesahuje samotné hranice xenofobie a antisemitismu i rasismu právě k otázce osobní zodpovědnosti za tyto problémy (s druhými lidmi) právě v komunikaci, k otázce viny, rozhřešení viny i celkově je otázkou hodnoty našeho svědomí! Nenajdete lepší text a lepší písně od Die Toten Hosen než jsou právě už 2 písně "Was Zahlt" (2002) a "Deutsch In Willkomen" (1993), v nich je pro posluchače a každého příznivce Die Toten Hosen myslím uplně vše podstatné co se snaží říct tolik svou hudební tvorbou zejména už v rozmezí právě let 1993 až 2012!, kdy byli Die Toten Hosen na absolutním hudebním vrcholu kdysi s albem "Kauf Mich!" (1993) a "Auswartsspiel" (2002). Možná přes ty slzy už ani nevidím, jak jsou tyto 2 písně svou upřímností přesvědčivé, mají věrohodný naprosto autentický text písně, ve kterém mužete stále tolik ještě hledat svoji bolest, svuj stesk a žal, svoje nadšení a svou radost, a své slzy i to jak moc dokážete se osobně dojmout právě k slzám.. MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

  • MartinDyntar

    Nejlepší hudební videoklipy k písním Die Toten Hosen jsou navždy právě už k písni "Altes Fieber" a "Kamikaze".

  • MartinDyntar

    Dobrý zpěvák i vyjímečně nadaný textař, Melancholik, stejně jako já narozený ve stejném znamení, snad jen s hraniční s bipolární afektivní poruchou osobnosti, užíval tvrdé drogy, Kokain apod., má tak posílený (zvýšený) emoční stresový práh, je skutečně hodně odolný vuči emočnímu stresu, to na něm osobně nejvíce obdivuji! Druhá věc je že na noze má vytetovaný křestanský mučednický kříž s trnovou korunou!, evidentně nesmírně rád osobně trpí za druhé a pro druhé ve svém životě! Stejně jako já má sám vlice osobně komplikovaný vztah ke křestanské víře, k Bohu! Campino je dobrý člověk, je vznětlivý, je výbušný, přesto dokáže být právě i navzdory tomu hodně empatický, laskavý a hluboce chápaví! Vubec Ty nejlepší alba a Ty nejlepší písně Die Toten Hosen pocházejí z let 1993 až 2O12, vubec nejlepší alba Die Toten Hosen jsou zejména "Kauf Mich!" (1993), "Opium Furs Volk" (1996) a především "Auswartsspiel" (2002), a snad i "Unsterblich" (1999) a "Zurruck Zum Gluck" (2004), není lepších alb! Snad nejlepší žívák je právě v jejich akustickém podání z Vídenského divadla z roku 2005! Ty nejlepší, ty nejupřímnější a ty nejprocítěnější, ty nejpřínosnější písně Die Toten Hosen s vubec nejlepším s nejmelancholičtějším textem jejich písní jsou vždy z let 1993 až 2012!, jsou to zejména právě zcela objektivně "Nur Zu Besuch", "Alles ist Eins", "Was Zahlt", "Urlaubssgruse", "Fallen", "Altes Fieber", "Deutsch in Willkomen", "Europa", "Niemals Einer Meinung Sein", "Am Ende", "Ich Bin Die Sehnsucht In Dir", "Alles Wird Voruburgehen", "Wofur Man Lebt" a "Tauschen Gegen Dich" a vyjímečně i pak "Kamikaze" a "Schwere-los".. Pro mě osobně už navždy zustane tím nejlepším albem Die Toten Hosen právě "Auswartsspiel" (2002), srdeční záležitostí jsou pro mě pak právě písně "Was Zahlt", "Alles Wird Voruburgehen", "Altes Fieber", "Deutsch in Willkomen" a "Tauschen Gegen Dich".. (věnováno mému slovenskému příteli fan do Hosen Lubo Kostiviarovy!! Lubo tohle je věnováno především tobě!! I všem co právě v hudební tvorbě, právě v textech písních a v albech Die Toten Hosen ještě nemají uplně své jasno, snad se to ted díky mému komentáři doufám konečně už navždy změní! Nepřál bych si nic více!! MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou)

  • MartinDyntar

    Ze členu Die Toten Hosen jsou dnes velice osobitě zvláštní punkáči-trochu kabaretní romantici kterým už přizvaný houslisti nestačí tak ještě přidají jazzově swingující dechový sbor na "Alles Ohne Strom"... je to hodně zvláštní velkoplepá epochálně hudební všehosměs, tak nějak hodně pompézní a někdy wagnerovsky agresivně unavná, ach ty němci, jeden je přesvědčeným ateistou, velice zvláštním nezvyklím metallovým poetou a sado-masochistou o kom muže být asi tak řeč?... a druhý zvaný Campino s vytetovaným mučednickým křestanským křížem s trnovou korunou na noze trpí tolik evidentně už neprokázanou či resp. hraniční bipolární afektivní poruchou, je skutečně někde mezi největším cholerikem, který napravuje křivdy a musí vždy napravit všechny společenské křivdy a velkým melancholikem, který zase prozměnu smutní za druhé pro lásku k nim, no to snad není ani možný, já z těch němcu brzo přijdu uplně o rozum, ale skutečným vrcholem koncertu "Alles Ohne Strom" je předělávka písně "Ohne Dich" právě od Rammstein a nádherná melodicky skvostná "Schwere" (los). Vše vystihuje nejlépe už snad jedno jediné slovo a to právě samotná euforie, ta silná zvláštní euforická nálada vždy tolik ze smíšených, z rozporuplných svých osobních pocitu... je už právě pro hudební tvorbu německých Die Toten Hosen naprosto samozřejmé a typické, tolik už popisné. Nejlepší klipy jsou k jejich písni "Altes Fieber" a "Kamikaze", vizuálně precizně propracované a dokonalé obrazové ztvárnění.

  • MartinDyntar

    Ale né! No to snad tady už ponechám raději bez komentáře děkuji! Nevím proč se nezeptáte sami... Campina... ne?

  • MartinDyntar

    Tady diskuse k hudbě německých Die Toten Hosen opět žádná!! Jsem tu asi špatně, sdílejme to prosím jinde!! Diskutuje se tu už o ledasčemkoliv, skutečně blbé slovo a blbý pravopis, ale k hudbě Die Toten Hosen nikdy!! Tenhle nezájem druhých a tato lhostejnost druhých už dokáže tolik naštvat!!!... at žije jen mainstream a jen americký konzum dnes nade vším, smutné a neštastné. I toto mužete také nečíst a také ignorovat. Ignorovat ten samotný upřímný zájem o diskusi... je tu nikoliv na 100 nebo 200 mích komentářu, to asi špatně počítáte, počítáme... to je spíše na 1000 komentářu na 100 let dopředu... už doufám sem nepíšu a raději všem upřímně děkuji, že od tud raději už odcházím!!!

  • MartinDyntar

    U nás v Česku Die Toten Hosen nejsou tak populární, snad kromě německých Rammstein dnes už nám místo obliby rockové hudby vládne jen americký konzum ve všem. Proto diskuse k Die Toten Hosen tady není opět žádná, asi se to hezky čte tak žalostné a zoufalé komentáře v tak jednoduchém a ve smutném v neštastném českém jazyce, jehož správný pravopis stejně neznám. Ubohý pravopis stejně ubohý jako dnešní konzumní doba. Nic více. Jdi za tím čemu v životě věříš i kdyby jsi měl zustat ve společnosti uplně sám... nesmrtelné myšlenky, nesmrtelná hudba Die Toten Hosen pro lidi který vyhledávají v životě mnohem více a očekávají od života mnohem více než jim muže dát dnešní laciný americký konzum uplně ve všem v době kdy mladý lidi skutečně spolu osobně nekomunikují, ale internet je pro ně vším v jejich zábavě a v komunikaci. Smutné. Změní snad alespon toto ve společnosti covid-19?!!! Tu krizi životních hodnot... bylo na čase, bylo to nevyhnutelné!!

  • MartinDyntar

    "Altes Fieber" a "Kamikaze" jsou nejlepší videoklipy této kapeli právě k těmto 2 písním, možná mají i lepší písně jako jsou kupř. v minulosti "Deutsch in Willkomen", "Alles Wird Voruburgehen", "Was Zahlt" nebo "Paradies", ale nikoliv už lepší videoklipy jako jsou právě k těmto 2 písním "Altes Fieber" a "Kamikaze". Vizuálně velice zdařilá a sugestivní podívaná, pro mě v obrazovém ztvárnění dokonalé. Prostě německá preciznost se odráží i v rockové hudbě Die Toten Hosen, In Extremo nebo Rammstein, takové preciznosti a takové kvality jaké dle mé češi už sami zdaleka dnes nedosahují. Vše se u nás podřizuje kromě takových poctivých hudebních interpretu jakými jsou Tomáš Ortel a písničkář Michal Prokop a na výjimky snad i Daniel Landa příliš lacinému pro americkému, rádoby americkému konzumu, vše se podřizuje mainstreamovému zábavnému byznysu jak v hudbě tak ve filmech české produkce, kdy převažující poptávka určuje také pak smutnou nabídku na trhu, ale ne pro všechny. Miluji a obdivuji proto u nás vyjímečné písně "Defenestrace" Tomáše Ortela a "Snad Nám Děti Prominou" Michala Prokopa s velmi hlubokým a s pravdivým textem. A Slováci mají zase pro změnu svého Ondřeje Duricu nejen s vyjímečným protestsongem "Písen pro Slovensko", Durica je pro mě novodobý slovenský Karel Kryl. V mnoha věcech v textech svých písní má častěji sám pravdu, jen to nikdo nechce slišet. Bohužel. Dnes je bohužel pro mladé marihuanáky doba rytmického dunění a prázdného žvanění bez emocí v rappu a v hip-hopu, a nejlíp v kombinaci s technem. Ubohé!!! A velice žalostný podřadný ubohý hudební vkus.

  • MartinDyntar

    Tady skutečně nemá cenu se snažit o to rozumně diskutovat, protože tady už žádná diskuse přece není!! Nikdy nebyla a s takovými typicky pro americkými konzumenty, z jakých se češi dnes stali, nikdy nebude!! Bohužel!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit