Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
142 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    No jo rozhodně néní nad včelí medvídky!! Nevíte někdo kdo namluvil včelí medvídky?... možná právě Campino... no toto nebude žádná dezinformace a dezinformace všech dezinformací že by? No no to snad néní skutečně možný!! Campino by jistě nazpíval naše písničky včelích medvídku v němčině kdy by mohl, protože jsou skvělí!! Mám je moc rád!! Všechno co se do kouzelné školky v Německu nevešlo se vešlo na album německých Die Roten Rosen Kinder Weinachtskinder Alleskinder Totenkinder Hosenkinder!! Prostě deutschekinder!!!!

  • MartinDyntar

    Neskutečná razance v hlase Campina!! Die Toten Hosen byli ve své hudební kariéře na hudebním vrcholu nejvíce v letech 1993 až 2012, počínaje albem "Kauf Mich!" a albem "Ballast der Republik" konče nahráli své nejlepší a ty nejduležitější alba. A fenomenální alba. Především album "Auswartsspiel" je pak tím fenomenálním albem Die Toten Hosen už navždy. Miluji to album, miluji každou písen z tohoto alba, protože jsem ho slišel jako první od Die Toten Hosen, a hned po prvním poslechu jsem slišel od Die Toten Hosen to nejlepší v životě!! Nemá sebemenší cenu jakkoliv už polemizovat o tom zda Campino trpí nebo vlastně netrpí neprokázanou hraniční bipolární afektivní poruchou osobnosti, to je dříve ještě řečeno tzv. mánio-depresí, to skutečně v jejich rockové hudbě přece vubec nerozhoduje o samotné kvalitě textu jejich písní!! Tak nebo jinak píšu o tom co mě texty písní Die Toten Hosen, na kterých je jejich punk rocková hudba stavěna, osobně tolik v životě přináší, co mě všechno dávají. Dávají mě jen to nejlepší a z toho zlého nic, protože je sám tolik vnímám, prožívám a chápu více skrze sebe samého, skrze své u mě převažující pak povahové melancholické rysi osobnosti, kde není potřeba vždy uplně rozumět textu písně, a tím mě jejich hudba neskutečně naplnuje, určuje muj život, přesahuje mě. Jedině němci v rockové hudbě, jedině Die Toten Hosen spolu na výjimky s Rammstein a s In Extremo mají jediný odvahu otevřeně mluvit o mích pocitech v životě jaké jsou a proč takové jsou v dnešní konzumní společnosti, ve které se penězi, kapitálem a osobní zábavou měří v hodnotách bohužel vše, nic není pro společnost v hodnotách více, je to dnes pro společnost uplně vše. A konzumní společnost je především krizí mezilidských vztahu, krizí osobních hodnot a osobního přesvědčení. Jak o tom také vypovídá většina textu písní z nejlepších alb od Die Toten Hosen pod názvem "Kauf Mich!", "Opium furs Volk" a "Auswartsspiel". S nimi navždy. Die Toten Hosen? To je především hluboká krása melodičnosti a poetiky německého jazyka v rockové hudbě samotné. Jen skutečně bohužel nevím nakolik textum písní v rockové hudbě Die Toten Hosen dnes němci vlastně sami rozumí. nakolik je přijmají za své!! Možná jim sami uplně nerozumí bez ohledu na oblíbenost a popularitu už Die Toten Hosen v Německu.

  • MartinDyntar

    Písně "Niemal Einer Meinung Sein", "Das Madchen Aus Rottwail" či stejně tak "Alles Wird Voruburgehen" a další... - prostě  upřímně miluji ty lyricky milostné písně!!! A ted opět malé zamyšlení!! Je to plné životního optimismu, neuvěřitelného nadšení, osobního odhodlání, impulzu, adrenalinu a energie, radosti ze života a víceméně je to plné života, a co písen to prostě skvost a klenot právě na albech "Kauf Mich!" a "Auswartsspiel" - žádná jiná alba od Die Toten Hosen nedrží už až tak skvělě pohromadě jako jeden celek jako právě 2 tyto výjímečná přelomová alba v hudební kariéře Die Toten Hosen. Každá písen je znamenitá! A ted pokračuji v tom malém esejistickém zamyšlení. Je třeba osobně neustále myslet i na to že druhý lidé kolem nás ve společnosti nejsou ovšem už téměř nikdy uplně spokojený a štastný se svým životem! A to je třeba si neustále připomínat - je třeba mit to neustále na paměti že mužeme vždy toho udělat pro druhé lidi mnohem více v životě a nikdy to nebude stejně plně dostačující k tomu jim pomoci! Je v tom pro mě i určitá míra skepse, bohužel! Ta silná emoční a sociální inteligence členu Die Toten Hosen patří už neoddělitelně právě navždy k většině písní na albu "Kauf Mich!" a "Auswartsspiel"... a s politikou je to myslím téměř uplně jednoduché - stále totiž platí to že nemuže se nikdy moci změnit politika shora a její systém k lepšímu dokud se ze všeho nejdříve nezmění už samotní obyčejní lidé a jednotlivci! V písni "Was Zahlt" na albu "Auswartsspiel", ze kterého je znát pozitivní emoční síla, odvaha, jistota a rozhodnost, zpívají proti tehdejší velice špatné a skandální politice George Bushe ml. (v USA) o silné partnerské oddanosti, věrnosti, loajalitě a lásce, o její duležitosti a nezbytnosti a o silných milostných citech v nás samích! A to přesto v textu této písně nejsou nijak přehnaně najivní - je to hold vyšší mravní ideál, který se nejlíp osvědčil jako vyšší princip v opozici proti tehdejší ,,válečné" politice George Bushe ml. po otřesných událostech teroristických utoku na New York z 11. září., a to i protože právě album "Auswartsspiel" bylo přitom členy Die Toten Hosen nahráno v roce 2002 v Havaně na Kubě. Text písně "Was Zahlt" lze zároven nejlíp chápat jako současně jistou parafrázi na hledáni Krista? v nás samích?!, i když náboženská dogmata a (politické) ideologie a to z principu zajištění hodnot své osobní svobody, lidských práv a solidarity spíše převážně členové Die Toten Hosen už právě tolik sami odmítají! Takže písen "Was Zahlt" či "Alles Wird Voruburgehen" a její text to je prostě respekt(em) ke svému osobnímu přesvědčení v životě!

  • MartinDyntar

    Nejen znamenitý a vyjímečný je zpěvák Campino s nezaměnitelnou intonací hlasu a s perfektním akcentem hlasu pro typicky svuj (od)vyprávěný zpěv a s natolik hypnoticky durazným frázováním ve zpěvu (skutečně až neskutečně charizmatický hlas Campina), ale i nesmírně dobrý textař a upřímný člověk i dobrý herec!! Více takových pomalejších hluboce melancholických (punk?) lyricky rockových balad netypických už pro punk rock už na hraně hard rocku (žánrově někam druhými lidmi zaškatulkovat hudební tvorbu DIE TOTEN HOSEN je skutečně dnes marné a uplně zbytečné, prostě to nemá už ani pro mě samého smysl- jejich hudba jde dnes totiž napříč generacemi) jako jsou právě písně "Alles Wird Voruburgehen", "Urlaubsgrusse", "Halt Mich!", "Alles ist Eins", "Nur zu Besuch", "Tauschen Gegen Dich", "Auflosen" po "Kamikaze", "Schwere (-Los)" a další... a více... a některý by dokonce svým textem mohli v rockové hudbě i zlidovět jako třeba písen "Alles Aus Liebe" tisíckrát DIE TOTEN HOSEN odehrávaná a tisíckrát nepřestane vzbuzovat silné, intenzivní a hluboké emoce a dojímat až k slzám. Nejlepší léta DIE TOTEN HOSEN kdy už byli na tvurčím vrcholu je jistě a rozhodně, bezesporu právě jejich období od roku 1993 od přelomového alba "Kauf Mich!" po rok 2012 po album "Ballast der Republik". Zde nelze totiž už jen nekriticky obdivovat, ale jde spíše o to spojit nejlíp jak jen to jde osobní kritiku s jejich oceněním a s uznáním!! O to jediné se ted snažím!! Nesouhlasím osobně nijak příliš s uspěchem jejich alba "Launer der Natur" a "Mersey Beat" - pro mě to je dobrý pruměr a trochu už i marketing této skupiny, ale osobně mě to už nepřináší v rockové hudbě nic nového a vyjímečného. Asi nejsem správný punk rocker, když kladu na jejich posluchače zase až tak vysoké nároky na kvalitu jejich alb, která je pro každého fanouška DIE TOTEN HOSEN zkrátka pravděpodobně asi jiná. Už jen protože ani alba z 80. let od DIE TOTEN HOSEN prostě nějak zvláště nemusím. Ale uznávám tohle jejich nejlepší období od 1993 po rok 2012, a i když jsem toho názoru že svá nejlepší léta mají spíše už za sebou, stále v sobě mají ten potenciál mě novým albem osobně překvapit a oslovit!! Tu možnost nevylučuji. Jen bych do budoucna uvítal více už takových akusticky jejich odehraných koncertu jako právě ten z roku 2005 z Vídně pro MTV Unplugged - jedno z vubec z nejlepších koncertních vystoupení DIE TOTEN HOSEN s nepřekonatelnou a s fenomenální akustikou divadelního sálu, nejlépe zachycený koncertní zvuk DIE TOTEN HOSEN na DVD!!! právě vedle koncertu z LTU arény v Dusseldorfu pod názvem "Heimspiel" víceméně ze stejného koncertního období. Takže tolik závěrem.

  • MartinDyntar

    právě album "Auswartsspiel" (2002) je plné energie, silných emocí a je plné života!! Hned první písen z alba je silným pozitivním impulsem, album je plné emočního a duševního přesahu sebe samého právě v písni "Was Zahlt"... a některé písně přitom zní až neskutečně extrémně agresivně a neuprosně, tak nekompromisně jako kdyby písně "Schlampe", "Cokane in My Brain" či "Depression Deluxe" Campino evidentně, zřejmě a případně nazpíval pod vlivem tvrdých drog - kokainu? - svobodné vycestování do Kuby na Havanu by členum DIE TOTEN HOSEN k tomu přitom poskytovalo i (nějakou tu) příležitost. Ale to nechme stranou. Optimistické písně "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist" a "Keine Alkohol!" nás uvedou na ,,tu" správnou míru, dojemně melancholická "Nur zu Besuch" či milostná písen (LoveSong) "Das Madchen aus Rottwail" znějící či připomínající nám spíše více protestsong, kterým je ve skutečnosti na albu písen "Graue Panther". No prostě DIE TOTEN HOSEN tak jak je mám osobně nejraději - tak vypadá album "Auswartsspiel"!!! Jedno z těch nejlepších a z nejuspěšnějších alb DIE TOTEN HOSEN.

  • MartinDyntar

    S písní "Niemals Einer Meinung Sein", s "Was Zahlt", s "Alles Wird Voruburgehen", s "Tauschen Gegen Dich" a s "Altes Fieber" na věčné časi!!! Rozhoduje text těchto písní!! Ani po stém poslechu nepřestanou tyto písně vzbuzovat silné emoce, a nějaké to zamyšlení se nad partnerskou věrností a oddaností, nad přátelstvím a vzájemnou loajalitou, nad potřebou odpouštění si a tolerance, solidarity a osobní svobody... atd.

  • MartinDyntar

    Už se mě nechce žít dál, když jste totiž ke všemu lhostejný a na ničem vám už nezáleží - na sobě samém už vubec ne, když je vám už všechno uplně a naprosto jedno, nepřiznáte si už ani to že jste zoufalí a nemáte zájem si říct ani o pomoc druhých lidí, je vám to zkrátka už jedno (je vám to lhostejné), přesně tak vypadá a tak se prožívá hluboká deprese možná více na hraně samotné netečnosti a apatie, ve které a kdy už není žádná osobní zodpovědnost za svuj vlastní život, jinými slovy resp. ve které už nerespektujete svuj vlastní život. Nemám asi zřejmě dost odvahy to se svým životem skončit, kdybych jinak byl a měl bych bít za své osobní city a za svuj život osobně už zodpovědný, tak už tu prostě asi nejsem, bud anebo bych psal zřejmě jinak a mnohem líp než píšu. Děkuji každým dnem za písně DIE TOTEN HOSEN, děkuji jim, drží mě nad vodou - takže "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist", ale osobně rád v češtině hlasitě recituji písen "Tauschen Gegen Dich" a "Alles Wird Voruburgehen". Vím že je to má velmi osobní zpověd, ale nebráním se ji. Takový ten přesah sebe sama, který najdete právě v textech písních DIE TOTEN HOSEN jakými jsou pro mě "Alles Wird Voruburgehen", "Was Zahlt", "Tauschen Gegen Dich", "Europa", "Altes Fieber" a v "Niemals Einer Meinung Sein", v "Unser Haus" a v dalších... nakonec se tento muj komentář přece jen tématicky dotýká DIE TOTEN HOSEN, je v širším kontextu právě s DIE TOTEN HOSEN. To je tolik závěrem.

  • MartinDyntar

    Už se mě nechce se svým životem žít dál,!!! jsem zoufalí a jsem natolik apatický, že si už ani raději nepřiznám že jsem zoufalí, jsem na morálně dně a jsem lhostejný a je mě všechno v životě už uplně jedno (lhostejné), proto děkuji DIE TOTEN HOSEN za každou jejich písen, mají upřímný a hluboce pravdivý texty písní ve "Was Zahlt", v Alles Wird Voruburgehen, v "Am Ende" a v dalších... dobré k zamyšlení se nad sebou a nad svým životem!!! Nedělám kompromisy, nenávidím totiž pro americký trend dnešní konzumní společnosti a hluboce pohrdám pro americkou konzumní společností. Jsem z ní frustrovaný, znechucený a hluboce znepokojený. A právě to a další se odráží v textech písní na albech DIE TOTEN HOSEN, proto mě jejich hudba koluje v žilách a za nic jiného bych ji v životě neměnil. A kdo tvrdí že členové DIE TOTEN HOSEN jsou dnes bohatí, tak at, to nic nemění na skutečnosti že peníze i více přízně si zaslouží!! Přeji jim to!! Camipino a nejen on má dobré a velké srdce pro všechny lidi bez rozdílu, především pak pro outsidery jakým jsem nejen já. Nebít hudby a písní DIE TOTEN HOSEN tak už bych to nejspíše se životem dávno skončil!!! Ale uvědomil jsem si že pro DIE TOTEN HOSEN mě stojí za to ještě (nesmyslně trpět?) a žít se snahou dát svému trápení se nějaký životní a hluboký smysl. Jejich hudba není marketing, je tu stále pro všechny lidi bez rozdílu každé věkové kategorie. A pro koho je udajně prý punk rock spíše v uvozovkách řečeno a psáno spíše pubertální rockovou hudbou kvuli věčné a neustálé rebelii (neustálého vdoru) vuči autoritám, tak neví o čem mluví, vždyt a protože alespon pro mě samého osobně je dospívání to nejkrásnější, nejbolestnější a nejduležitější období našeho lidského života plné nevyjasněných priorit a vysokých ideálu. A krom toho osobnost člověka plně dozrává až ve 40. letech. Proto předem neodsuzujme nikoho před 40. lety, do 40. let se každý z nás ještě osobně přece duševně a osobnostně stále vyvíjí - je ještě ovlivnitelný a měnitelný z hlediska právě jeho osobnosti.

  • MartinDyntar

    Poslouchám DIE TOTEN HOSEN v poslední době už tak často, že už se mě o písní "Altes Fieber" (o její melodii) dokonce i v noci ve snu zdá!! Neskutečné, ve snu vnímám melodii této písně!! Velmi sugestivní písen, pořád ji mám v hlavě!! 

  • MartinDyntar

    Stejně prozatím nemám co jiného a co lepšího na práci než ignorovat typicky českou ignoraci druhých lidí a psát jsem nadále své komentáře i bez jakkékoliv diskuse. I v absenci samotné diskuse. Děkuji že odtud pak raději odcházím, a gratuluji k lhostejnosti a k nezájmu o diskusi druhých lidí!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší